Acetrix Lenzo Nacambel

narozena: 31. 8. 2010
černá se znaky

otec: Evropský vítěz mladých Potterdale Reality Star
matka: ICh. Mayflower´s Nathalie at Dea - Dro

pedigree

tituly a zkoušky:

výstavy - SK Junior Club Champion
práce - Primary working test, Junior working test,
coursing - coursingová licence, 5. místo MR BC 2012,

linka

....tak mám nové páníčky. Ráno to bylo nějaké divné, dali nás do auta a jeli jsme někam daleko. Pak nás z auta vyndali a hladili nás nějací noví lidé. Pohodička lidi máme rádi.... Přesedli jsme do jiného auta já a Assisi tedy vlastně Mája a jeli jsme dál. Netrvalo to dlouho a byli jsme všichni před velkým domem, vynesli nás nahoru a to jsem poprvé viděla...malé chlupaté a beardedka to nebyla, pak se vynořili i další chlupáči. Dozvěděla jsem se, že tady má svůj nový domov moje sestřička a já že musím jet ještě kousek dál. Tak ahoj Májo...měj se tu mooooc dobře a já se za tebou přijedu někdy podívat. Zase mne vzali do auta a jeli jsme dál. Bylo krásně teplo, sluníčko svítilo a bylo mi už docela dobře, to asi proto, že už jsem neměla co vyblinkat ....

Pak jsme zastavili, panička mne vzala do náruče a dala mne na zem... to už bylo kolem mne živo. To nebylo jako u Smětáků...pohrdavé pohledy a uražené beardedky. Tihle chlupáči mne hned patřičně prověřili. Ta menší mne překulila až jsem vypískla a ten veliký mne pro změnu počůral...no asi jsem prostě jejich. Trochu se bojím, ale za chvíli jsem statečně prozkoumávala zahradu. Dostala jsem napapat a pak jsem sladce usnula. To křidélko a granulky mne krásně uspali...tak sladké sny.

Trixi na zahradě

Už jsou mi tři měsíce...... vážím 9 kg a jsem ďábel. Alespoň takhle o mně mluví panička. Jsem hodná holka co se nikoho a ničeho nebojí, hezky chodím na vodítku i bez něj. Rychle jsem pochopila "klikr" a je to super zábava, když dělám to, za co dostanu dobrotky. Nejraději okusuju Mínu...Šerda se moc nedá : - (

Strašně ráda baštím syrové masíčko a zeleninku a proto jsem už tak moc vyrostla no za ten měsíc je to skoro 5 kg takže jsem skoro jednou větší.

Trixi 3 měsíce

Jsem mooooc spokojená, že mám takové páníčky. Hrajeme si, chodíme na procházky a já se pěkně nosím, protože ještě nesmím moc běhat. Berou mi všude sebou. Jezdíme do Ostravy za Askem a při tom se prý cvičím na městský ruch... tramvaje v Třinci nemáme. Chodíme cvičit s pejsky do psí školky. Psí školka je školka pro štěňátka, kterou vede moje panička. Chodí do ní spousta pejsků a já si udělám pořádek s každým. Jednou si na mne moc dovoloval jeden veliký pejsek, ale já jsem se nedala. Nejprve jsem se překulila a vypískla. Pak až se otočil jsem si na něj skočila a snažila jsem se ho kousnout a potahat za chlupy. Naštěstí si to nechal líbit.

Trixi se nosí za krkem... Trixi za krkem

Přešly Vánoce i Silvestr... petard se vůbec nebojím, panička říkal, že jsem asi hluchá : - ) ...... někdy ani za tou ránou neotočím hlavu, je mi to úplně jedno. Ráda běhám a skáču, už si vyskočím na postel a můžu v ní lenošit spolu s Mínou a Šerdíkem. Mína je perfektní kamarádka... stále si spolu hrajeme a Šerdík se na nás jen kouká, ale někdy se zapojí do hry s námi a honíme se jako blázni.

Pomalu rostu....snad do krásy :-) Běhám skáču, cvičíme...trénujeme na výstavu v Ostravě, kde se poprvé předvedu. Už se těším, jak se setkám s sourozenci a ostatními beardedkami. Koukněte jakou mám pěknou hlavičku.

hlava Trixi - 5 měsíců

Panička sice říkala, že jí ty vyýstavy už vůbec nebaví, ale věřím, že když přijde nějaký ten úspěch, tak se na nějakou výstavu vydáme. To česání a kartáčování mne moc nebaví, ale prý to musí být. Nejraději se koulím v blátě, šlapu si to v loužích a brouzdám se potůčky. To asi pro výstavní chlupatici není, ale toho se my z Oldřichovic asi nevzdáme. Raději spokojený vyběhaný pejsek, než pes co jen leží na gauči... i když v postýlce se dobře leží :-)

Panička se snaží ze mně udělat poslušnou holku, cvičíme s ostatními štěňaty v "Psí školce" a já si myslím, že mi to docela jde. Jen doufám, že se nenaučím blbě chodit...ono chodit u nohy a krásně plavně se pohybovat, tak jak se má beardedka pohybovat to jsou dva úplně rozdílné pohyby :-( no snad se na výstavě nespletu. Slyšela jsem, že si to některé beardedky pletou. Ta druhá zprava jsem já.... krásně si to s paničkou pochodujeme mezi odloženými pejsky. No a na druhé fotce jsem zase odložená já, mezi ostatními. Moc nejsem vidět, ale odložení mi opravu jde : - )

výcvik. . výcvik

cvičení mi baví, tak snad to někam dotáhneme .....

No nevím, nevím...Panička má tu "Psí školu" na celý úvazek a na mne ...nadějnou psí holku nějak nemá čas. Neříkám, že občas se nejdu proběhat s ostatními pejsky, že vůbec necvičím a nechodíme na procházky, ale mně by se líbilo být s paničkou pořád a nejenom cvičit, ale hlavně dělat blbosti.

Byla jsme na první výstavě v Ostravě...no nic moc. To tedy není vůbec pořádná zábava, sice jsem se mohla proběhnout, cvičili jsme, ale nemohla jsem šlapat do louží, ostatní pejsci byli na vodítku a nebyla s nimi žádná legrace, někteří se moc báli protože foukal vítr a třepotal páskou u výstavních kruhů. Někde práskali balónky a to se báli skoro všichni. No nevím proč. Mně tohle tedy vůbec nevadí. Panička měla radost, protože jsem byla první, mně na tom ale vůbec nezáleží, ale klidně budu dělat paničce radost dál.

No pak jsme jeli na Klubovou výstavu do Jihlavy ...opět jsem byla první ve třídě dosrostu, ale o nejlepšího dorostence nás porazil krásný pejsek od Dáši - Moonfellow Dreams o´lil Prince. Pak následovali dvě Krajské výstavy - v Ostravě a v Dolním Benešově, to už jsem byla ve třídě mladých ..... Opět dvakrát V1...no to dělám paničce moooc velkou radost. Pak nás všechny čekala dlouhá cesta spojená s výlety a výstavami..... jeli jsme do Českých Budějovic a pak kolem republiky. V pátek jsme dorazili do kempu " Dlouhá louka a šli jsme na dlouhou krásnou procházku do parku, tam jsme běhali , skákali a cvičili. Večer přišla koupel a ráno jsme vyrazili na výstaviště, tedy vyrazili jsme jen já a panička. Ostatní zůstali v teple v chatičce.. Na mezinárodní výstavě jsem dostala výbornou a v neděli na klubovce výborná 2. Tenhle rok jsme ještě byli na klubovce na Slovensku, kde jsem dostala V, CAJC.

V roce 2012 jsme měli nějakou smůlu na výstavy , byla jsem vždycky druhá :-) v roce 2013 jsem si to trošku vynahradila 2x CAC, to měla panička moooc velikou radost.

Trixi v postoji

V květnu jsme si udělali ještě jeden výlet...za ženichem.... Panička se rozhodla, že u nás budou opět "letní štěňátka" a že pak už budeme mít čas jen na závodění a výstavy....

No docela se mo to líbilo a výsledkem je, že se neunesu, chodím už jen mimochodem a 52 den březosti vypadám... no hrozně...brzo se to však změní tak 12. 7. budou už mezi námi...naše štěňátka

Trixi 52 dne březosti

Tak jsem se o den spletla, ten hrozný den, přišel o den později.... proč říkám hrozný den, no protože jsem byla ze všeho vykulená, nejraději bych utekla a při porodu jsem pořád stála a panička zachaňovala štěňátka, která by asi všechna popadala na hlavu. ale všechny se podařilo zachytit.... No a pak se to nějak zvrtlo byla jsem prostě máma jak má být...

No jen do té doby, než mne začali štěňata kousat do cecíků... baštili masíčko a pořád chtěli i moje mlíčko, no brzy jsme s tím přestali. Masíčko je super a kozí mlíčko dává taky hodně energie, tak proč se nechat kousat do krve. Je fajn, že Mína, byla docela hodná tetka, hrála si se štěňátky, učila je různé lotroviny, nechala se okusovat. To bych ani nevěřila, protože když má Mína špatné dny, tedy před háráním a ještě tak měsíc po něm, tak mne asi chce zabít. Moc mne to bolí, já jí nechci vzít její prvenství, vždycky se poddám, lehnu na záda a ona je ke mně mooooc zlá a klidně mne pokouše a hlavně se jí prostě bojím a jsem neklidná. Naštěstí nás panička v kritických dnech odděluje a tak se vlastně v tu zlou dobu ani nepotkáme, ale stejně mám strach, že na ní někde narazím. Musím mít stále culíček abych měla rozhled kde ta teroristka je. Pak se to zase změní a můžeme se honit, Mina mne nenapadá, ale já jsme pořád obezřetná.

Štěňátka se rozutekla do světa a u nás zůstal můj syn - Baccaratek, mooooc se mi povedl. Jen povahu má úplně jinou než já, Já jsem pometlo a střeštiprdlo a Bakýš je rozvážný, pomalý, klidný, nevím kde se to ve mně vzalo :-)

Mám z něj radost....

Panička je také moc spokojená a zaslechla jsem, že by chtěla opakovat spojení s otcem mých štěňátek tedy Breaksea Mar di Gras a maminkou bych byla zase já.... no to je otrava :-( Ale nyní je na řadě Ariska, je nakrytá Bakýšem, no to se ještě uvidí, jestli štěňátka budou, ale myslím si, že Baky je šikovný a tak se jich dočkáme. Pak by na řadu mohla přijít Mína, protože jí být matkou baví a na mne by se mohlo zapomenout :-)

Codím s paničkou

Jinak je teď pohodička, Mina má zase klidné období, tak si tak trošku zkouším, co si mohu dovolit ... panička říká, že si hraju s ohněm. Dneska jsem na Mínu zkusila při nastupování do auta v tom nádherným adrenalínu vyrazit i s vrčerním a štěkáním a výpadem přímo na ní.... no a nic se nestalo,,,, Mina naskočila do auta a způsobně čekala, až panička nastartuje a jedemeeeee ...
No nevím jestli to mám zkoušet znovu, ale sílu a odvahu k dalším pokusům teda mám :-)


poslední aktualizace - 04.08.2015
webmaster © Breneva

nahoru